Philips 7600: najlepszy telewizor 2015-2016 według EISA

55-calowy telewizor Philips 7600 - to właśnie on został nagrodzony przez EISA. Model ten został produktem roku w kategorii telewizorów. Dzięki czemu zdobył to wyróżnienie?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. jaki jest najlepszy telewizor tego roku
  2. w jaki sposób Philips zamienia zwykły sygnał na obraz 4K
  3. ile kosztuje Philips 7600

Ultra rozdzielczość i precyzyjne piksele

Philips 7600 w omawianej wersji ma przekątną 55 cali i rozdzielczość 4K. Kosztuje przy tym około 5700 zł. Jest to dosyć wysoka cena jak na taki rozmiar ekranu. Nic więc dziwnego, że producent zastosował szereg rozwiązań mających jeszcze bardziej dopieścić jakość obrazu.

Mowa tu chociażby o technologii Micro Dimming Pro, która dostosowuje kontrast w zależności od jasności otoczenia wokół telewizora. Nie jest to jednak nic wyjątkowego, gdyż to samo rozwiązanie znajdziemy również w znacznie tańszej propozycji Philipsa - modelu 6510.

Tym co wyróżnia flagowy model, są zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu o niższej jakości od obrazu UltraHD. Odpowiadają za to technologie Ultra Resolution oraz Pixel Precise Ultra HD.

Samoczynnie renderują one brakujące piksele tak, aby obraz końcowy miał natywną rozdzielczość telewizora. Dodatkowo, specjalne algorytmy wygładzają postrzępione krawędzie. To z kolei przyczynia się do lepszej ostrości obrazu i większej szczegółowości detali. To właśnie między innymi te technologie docenili eksperci z EISA.

Flagowe Ambilight

Świetną jakość obrazu oferuje wielu producentów. Jest jednak coś, co wyróżnia telewizory Philipsa - technologia Ambilight. Jest to system diod, które rzutują na ścianę za telewizorem kolorowe plamy światła. Optycznie poszerza to obraz i znacząco zwiększa immersję.

Philips Ambilitght jest co prawda dostępne również w tańszych modelach tego producenta, jednak system znajdujący się w telewizorach z serii 7600 jest bardziej rozbudowany i poszerza obraz zarówno na boki jak i nad telewizor.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5

Genialny pilot

Pilot do telewizora to błahostka… ale tylko pozornie. Przy codziennym użytkowaniu okazuje się, że to czy jest on wygodny i ergonomiczny jest niezwykle istotne. Jako że współczesne telewizory służą nie tylko do oglądanie telewizji, ale również do konsumpcji treści z przeróżnych źródeł, używania aplikacji, a nawet grania w gry, potrzebne było coś więcej niż zwykły pilot z przyciskami.

Po pierwsze ma on pełną klawiaturę QWERTY, co umożliwia wygodne wyszukiwanie treści na przykład w przeglądarce internetowej. Po drugie, umożliwia on także obsługę głosową - zarówno jeśli chodzi o wyszukiwanie, jak i nawigację po interfejsie. Pilot oprócz klawiatury i mikrofonu ma również panel dotykowy, który umożliwia wygodne przewijanie zdjęć w galerii oraz wykrywanie innych gestów.

Potężny dźwięk

Dźwięk wydaje się w telewizorze sprawą drugorzędną, a przynajmniej to dają nam znać producenci. Mało który z nich, chwali się parametrami audio — wszyscy skupiają się na obrazie.

Philips przyłożył się jednak również do naszych wrażeń słuchowych. Zastosował głośniki o mocy 30 W w których skład wchodzi subwoofer wyposażony w technologię Double Ring. Pozwala ona na silniejsze drganie membran głośnika niskotonowego, co jest ważne z uwagi na to, że muszą one być bardzo cienkie i zmieścić się w smukłej obudowie.

Nie bez wad!

Mózgiem modelu 7600 jest 4-rdzeniowy procesor. Odpowiadać ma on za sprawne działanie systemu Android na którym oparty jest telewizor. Niestety, tak jak w przypadku tańszych modeli Philipsa, tak i w przypadku flagowca, takie połączenie nie zapewnia płynnego i wydajnego korzystania z urządzenia. Według opinii użytkowników, telewizor zamula niemiłosiernie, a czasami się nawet zawiesza. Trochę słabo, biorąc pod uwagę cenę urządzenia zbliżającą się do 6 tysięcy złotych oraz prestiżową nagrodę EISA…

Philips 7600 — specyfikacja
Rozdzielczość ekranu: 3 840 × 2 160
Przekątna ekranu: 55"
Zakrzywiony ekran: NIE
Maksymalna jasność: 400 cd/m²
HDR: NIE
Dźwięk: system 2.1 o mocy 30W 
Złącza: 4 x HDMI, 3 x USB, Ethernet, optyczne audio, gniazdo CI
Smart TV: TAK (oparte na systemie Android)
Wymiary i waga (bez podstawy): 1228 x 709 x 42,2 mm | 17,9 kg
Pobór mocy: 110 W
Zastosowane technologie: Ambilight 3, Perfect Natural Motion, Perfect Motion Rate 1400 Hz, Micro Dimming Pro, Ultra Resolution

Diabeł tkwi w szczegółach

Świetna jakość obrazu, fenomenalny Ambilight i dbałość o szczegóły (pilot i dźwięk) - tak można w kilku słowach opisać najlepszy telewizor tego roku — Philips 7600. Niestety cały efekt psuje toporne oprogramowanie, które psuje całą przyjemność jaką niewątpliwie dawałby płynnie działający telewizor.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

Redmi TV. Xiaomi pokazuje 70-calowy telewizor z autorskim systemem Tani i dobry telewizor z 4K? Testujemy sprzęt od Manty LG SUPER UHD - nowa linia telewizorów debiutuje na CES 2016 Pan Tadeusz ma problem z telewizorem OLED. "To ile według Sony mogę oglądać TVP Info?" Philips 6510: telewizor z Ambilight za rozsądne pieniądze 5 superdrogich telewizorów: wielkie ekrany, OLED, UHD, Quantum Dot i AmbiLux Philips OLED+ 935. Najwyższa półka dla kinomaniaków IKEA Uppleva: produkowany w Polsce telewizor ze sklepu meblowego Telewizory CRT jeszcze wrócą. Tak jak NES i inne stare technologie Jaki telewizor 4K wybrać? Telewizory UHD dostosowane do potrzeb użytkownika LG pokazuje telewizory SUPER UHD. Byliśmy na premierze! LG 55UH8507 – testujemy mistrzowski sprzęt z 4K i HDR. To prawdopodobnie najlepszy telewizor LCD w ofercie LG

Popularne w tym tygodniu:

Zwijany telewizor LG OLED R1 już dostępny w Polsce