Panasonic Viera DX700E: ciekawie wyglądający telewizor z HDR

Firma Panasonic niegdyś znana z świetnych telewizorów plazmowych, nieźle sobie radzi również na dzisiejszym rynku. Model DX700E to propozycja producenta na rok 2016.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. czym Panasonic walczy o uwagę klientów
  2. co to jest Switch Design
  3. na jakim systemie operacyjnym działają telewizory Panasonica
  4. jakie technologie odpowiadają za jakość generowanego obrazu

Modele z serii 700 to według Panasonica średnia półka cenowa. Opisywany w tym artykule telewizor ma przekątną 50 cali i jest wyposażony w kilka ciekawych technologii mających podnieść jakość obrazu 4K.

HDR

HDR (High Dynamic Range), to nowość na rynku telewizorów. Pozwala ona na wyświetlanie obrazu o szerokim zakresie tonalnym. Oznacza to tyle, że zarówno w skrajnie jasnych, jak i ciemnych partiach obrazu zobaczymy dużo więcej szczegółów i detali niż na telewizorze nie oferującym tej technologii.

Jest to jedno z tych rozwiązań, które naprawdę daje realne korzyści w postaci dużo bardziej realistycznego obrazu, jednak jest jeden warunek — taki obraz otrzymamy tylko z odpowiedniego źródła. Jak na razie takich jest niestety bardzo mało, ale na szczęście wszystko wskazuje na to, że już niedługo wsparcie dla HDR wprowadzą niektóe serwisy streamingowe, takie jak chociażby Netflix.

Pełnia barw

Panasonic zastosował autorską technologię Wide Colour Phosphor. Odpowiada ona za odpowiednie nasycenie i naturalne odwzorowanie kolorów. Telewizory z szeroką paletą barw (WCG — Wide Colour Gamut) oferują bardziej subtelne przejścia tonalne, co przekłada się również na większą szczegółowość faktur różnych powierzchni.

Panasonic nie podaje niestety żadnych szczegółów technicznych swojego pomysłu, więc ciężko stwierdzić, czy jest to tylko marketingowy bełkot, czy rzeczywiście jakieś realne sprzętowe rozwiązanie, tak jak na przykład kwantowe kropki w telewizorach SUHD Samsunga.

Intuicyjne oprogramowanie

Nowe telewizory Panasonica działają w oparciu o platformę Firefox OS. Jest to otwarty system oparty na Linuxie. Producent zdecydował się na jego zastosowanie prawdopodobnie ze względu na łatwą jego modyfikację i dostosowanie do ekranu telewizora.

Główny ekran interfejsu nazywa się Home Screen 2.0 i zapewnia szybki dostęp do najważniejszych treści. Jest on zrobiony w ten sposób, aby wszystko dało się wykonać jak najmniejszą ilością ruchów. Głównymi zaletami oprogramowania Panasonica jest więc prostota i minimalizm.

Nietypowy design

W przypadku telewizorów na rok 2016, Panasonic skupił się na designie. Każda seria telewizorów tego producenta czymś się wyróżnia. Modele z wyższej linii DX800E mają chociażby specjalne ramy dzięki którym możemy zmieniać łatwo kąt nachylenia ekranu.

Zobacz również: Kto wynalazł telewizję?

Omawiana seria DX700E to z kolei ruchome nóżki w podstawie telewizora. Mogą one być rozstawione szeroko, albo bliżej siebie — wszystko zależy od obecnego gustu właściciela. Niezbyt to wszystko przydatne, ale miło, że producent próbuje zaoferować coś ciekawego również w kwestii wyglądu.

Panasonic DX700E — SPECYFIKACJA
Rozdzielczość ekranu: 3 840 × 2 160
Przekątna ekranu: 50"
Zakrzywiony ekran: NIE
HDR: TAK
Dźwięk: system 2.0 o mocy 20W 
Złącza: 3 x HDMI, 3 x USB, Ethernet, optyczne audio, gniazdo CI
Smart TV: TAK (oparte na systemie Firefox OS)
Wymiary i waga (bez podstawy): 1115 x 647 x 40 mm | 16 kg
Pobór mocy: średni: 88 W | nominalny: 123 W
Zastosowane technologie: HDR, Wide Colour Phosphor, Local Dimming, 4K Pure Direct

Średnia półka z HDR

Panasonic udowodnił, że potrafi nadal produkować bardzo dobre telewizory. Omawiana linia produktów to półka średnia na rok 2016. Szeroka paleta barw i tryb HDR to inwestycja na przyszłość, która w tym przypadku kosztowałaby Was 5000 zł.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telewizory:

5 superdrogich telewizorów: wielkie ekrany, OLED, UHD, Quantum Dot i AmbiLux OnePlus TV. Wiemy, jak będzie wyglądać pilot Zobacz zdjęcia z polskiej premiery telewizorów LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 Telewizory LG Super UHD TV 4K oraz UHD 4K na rok 2016 już w Polsce. Byliśmy na premierze Xiaomi wprowadza telewizory na rynek europejski Samsung KS7000: najtańszy telewizor z flagowej linii SUHD 2016 TCL C825 to nie telewizor. To prawdziwe domowe centrum rozrywki z mocnym basem Pan Tadeusz ma problem z telewizorem OLED. "To ile według Sony mogę oglądać TVP Info?" Philips 6510: telewizor z Ambilight za rozsądne pieniądze "U nas na wiosce był jeden telewizor" - wywiad z Kubą Błaszczykowskim Samsung The Wall 2021, czyli telewizor o przekątnej 1000 cali Redmi pokazało nowe telewizory z system Android TV. Cena zachęca

Popularne w tym tygodniu:

Nowości firmy Sharp: telewizory, sprzęt audio, oczyszczacze i... niesamowity aromatyzer