Panasonic DMP-UB900: odtwarzacz Ultra HD Blu-ray zapewni jakość, o której marzyliśmy

Możemy mieć najdroższy telewizor świata. Będzie on jednak niczym bez odpowiedniego źródła obrazu. Nowy odtwarzacz Panasonica - DMP-UB900 - jest drogi, ale obsługuje wszystkie najnowsze standardy i technologie. Jakie?

Przetwarzanie obrazu

Panasonic jest jak restauracje Magdy Gessler. Zamiast bigosu, dostaniemy więc "Bigos staropolski, długo, długo warzony, typu szlacheckich, nie wiejskich, podany w chlebie", a zamiast procesora obrazu - "4K High-Precision Chroma Processor stworzony w Panasonic Hollywood Laboratory".

PANASONIC DMP-UB900
Procesor obrazu: 4K High-Precision Chroma
Sygnał wyjściowy: 4K 60p/4:4:4
Dźwięk: High Res; certyfikat THX
Obsługiwane formaty audio: FLAC/ WAV/ ALAC/ DSD/ WMA/ AAC/ MP3
Złącza: 2 x HDMI, cyfrowe, cyfrowe Coaxial, analogowe audio LR, 7,1-kanałowe analogowe, LAN
Pobór mocy: 26 W
Dodatki: wbudowana karta Wi-Fi; obsługa aplikacji internetowych
Wymiary i waga: 435 x 68 x 199 mm; 2,4 kg
Cena: od 3500 zł

Wszystko rozchodzi się o to, że powyższa technologia zamienia obraz gorszej jakości, na obraz lepszej jakości. Dzięki zastosowaniu interpolacji obrazu 4K (4:2:0) do 4K (4:4:4), uzyskane kolory będą miały większą głębię, a faktury przedmiotów — lepiej widoczne i bardziej naturalne.

Co istotne, dotyczy to nie tylko materiałów odtwarzanych z fizycznych nośników (np. płyt Blu-ray 4K), ale również treści 4K pochodzących z internetu (np. Netflix, YouTube). Procesor obrazu zastosowany w urządzeniu ma wznieść ich jakość na niespotykany do tej pory poziom.

Nowy odtwarzacz Panasonica wspiera oczywiście standard HDR (standard BT.2020) i może odtwarzać obraz o jasności nawet do 10 tysięcy nitów. Dodatkowo, sprzęt posiada również certyfikat THX, który zapewnia, że materiały odtwarzane będą w dokładnie taki sposób, jak chciał pokazać je ich twórca.

Usłyszysz najmniejsze szczegóły

Dźwięk również zgodny jest z certyfikatem THX. Oprócz standardowych formatów takich jak WAV, FLAC, MP3, AAC czy WMA, odtwarzacz obsłuży także pliki muzyczne DSD oraz ALAC.

Za najwyższą czystość dźwięku mają odpowiadać najwyższej klasy podzespoły audio, takie jak kondensatory elektrolityczne (zapewniające dużą moc dźwięku) czy kondensatory mikowe, mające zadanie redukować wszelkie szumy z linii zasilania. Zastosowany DAC to 32-bitowy przetwornik 192 kHz.

A wszystko to po to, aby zarówno generowany obraz, jak i dźwięk był w jak najwyższej rozdzielczości i zachwycał szczegółowością.

Dla tych, dla których liczy się jakość

Ceny Panasonic DMP-UB900 zaczynają się od 3500 zł. Jest więc to sprzęt dla wybranych. Ta nieliczna grupa osób, która zdecyduje się na jego zakup, powinna posiadać w domu również nowoczesny telewizor Ultra HD Premium oraz porządny zestaw kina domowego.

Jeśli spełnia powyższe warunki, będzie cieszyć się niezrównaną jakością obrazu i dźwięku, którą zapewniają materiały nagrane na płytach Ultra HD Blu-ray.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii RTV:

BenQ RP552H: ogromny, dotykowy monitor pomoże nam w nauce Najlepsze miniprojektory, czyli kino w kieszeni Blu-ray 4K. Jakość maksymalna, bez półśrodków, bez obciążania łącza. Rewolucja? 4K: filmy, seriale, programy i inne treści. W jakich serwisach i usługach je znajdziemy? Moc, liczba cali, jakość? Wszystko jest podobne. Teraz chcę płacić za wygląd Mylicie się. Cena nie gra roli, to nie od niej zależy sukces technologii Co za czasy, HD przegrała z SD! Dlaczego wolimy DVD niż Blu-ray?

Popularne w tym tygodniu:

Najciekawsze miniwieże dostępne w polskich sklepach