Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI

W niedzielę odbyła się polska premiera drona DJI Mavic Pro. Producent zaskoczył jednak wszystkich, prezentując od razu model przeznaczony dla profesjonalistów - DJI Inspire 2.

Rozmowa z Danielem Schusterem — przedstawicielem DJI Europe

NASZ ROZMÓWCA

Daniel Schuster reprezentuje DJI Europe. DJI to największy na świecie producent konsumenckich dronów.

Firma została założona w 2006 roku w Chinach, a w jej ofercie znajdują się zarówno popularne quadkoptery z serii Phantom, jak i bardziej wyspecjalizowane maszyny z serii Spreading Wings, Mavic czy Flame Wheel.

Co wyróżnia Mavica Pro?
Pierwszą rzeczą, która przychodzi mi do głowy i która czyni Mavica Pro unikalnym, jest jego rozmiar i składana konstrukcja. Zaprojektowaliśmy Mavica Pro tak, aby był bardzo potężną, ale równocześnie małą platformą. Więc można go złożyć i spakować do dowolnej torby — zarówno naramiennej, jak i do plecaka, a nawet do dużej kieszeni.

Mimo, że jest on bardzo mały, zaimplementowaliśmy do niego wszystkie najbardziej inteligentne systemy wspomagające lot. Mamy więc system wizyjny, który powoduje, że lot jest bezpieczny i niezawodny. Zapewnia on także, że dron ominie każdy rodzaj przeszkody na swojej drodze.

Wbudowaliśmy także kamerę 4K, 12 Mpix. Dodatkowo, jest ona stabilizowana 3-osiowym systemem stabilizacji. Czas lotu wynoszący aż 27 minut jest bardzo długi, jak na tak małego drona.

Idąc dalej, myślę, że Mavic Pro zamienia zaawansowaną technologię i złożoność tej technologii, w prostotę. DJI stworzył pierwszego drona, którego może obsługiwać każdy. Niezależnie od tego czy jesteś podróżnikiem, producentem czy tylko hobbystycznym fotografem, możesz używać Mavica gdziekolwiek jesteś.

Jaka będzie przyszłość dronów?
Myślę, że to co zobaczyliśmy, i to co wyprodukował DJI jest tak naprawdę wkładaniem skomplikowanych technologii do prostych w obsłudze urządzeń. Uważam, że coraz więcej ludzi i korporacji zauważy pełny potencjał dronów — niezależnie czy mówimy o rolnictwie, mapowaniu, projektowaniu infrastruktury czy produkcji filmowej. Tak więc myślę, że coraz więcej ludzi będzie używało dronów.

I oczywiście zakładam, że nastąpi automatyzacja określonych czynności. Dzięki Mavicowi Pro zobaczyliśmy. że już teraz wiele czynności jest zautomatyzowanych. Weźmy na przykład funkcję Active Track, która umożliwia automatyczne śledzenie poruszającego się obiektu. Pokazuje ona, że ta technologia jest bardzo mocno zautomatyzowana. Więc wydaje mi się, że automatyzacja będzie bardzo istotna.

I w końcu, wydaje mi się, że technologia stanie się jeszcze bardziej kompaktowa.

Możemy więc powiedzieć, że firma DJI przypomina firmę Apple?
Z pewnością tak. Przede wszystkim jednak, DJI to DJI. I musimy podkreślać to, że DJI jest światowym liderem jeśli chodzi o drony konsumenckie. Przekraczamy również granice jeśli chodzi o profesjonalne użycie dronów i na całym świecie oferujemy nasze rozwiązania bardzo dużym klientom przemysłowym — koncerny kolejowe, energetyczne, ubezpieczeniowe…

Tak więc DJI reprezentuje najlepsze rozwiązania dronowe zarówno dla rynku konsumenckiego jak i profesjonalnego. Z pewnością jesteśmy liderami rynku i bierzemy pełną odpowiedzialność za tworzenie najlepszych technologii.

Dziękuję bardzo za rozmowę.
Dziękuję.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50.

Popularne w tym tygodniu:

FiberFix: 100-krotnie mocniejszy następca srebrnej taśmy klejącej Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień