Czy ultradźwięki odstraszają owady? Sprawdzamy najlepsze sposoby na komary [wideo]

Spreje, spiralki, naklejki... a może ultradźwięki? W dzisiejszym materiale wideo sprawdzamy, które sposoby skutecznie zwalczają komary, a które się nie sprawdzają.

Jakiś czas temu mogliście obejrzeć na łamach Gadżetomanii mój test porównawczy deskorolek elektrycznych oraz hulajnóg elektrycznych. Teraz postanowiłem jednak wziąć na celownik nieco inną tematykę. Postanowiliśmy sprawdzić na własnej skórze (dosłownie!), jakie sposoby na komary działają, a którymi nie warto zawracać sobie głowy.

W naszym filmowym teście postanowiliśmy zweryfikować skuteczność kilku popularnych sposobów. Pierwszym z nich jest aplikacja mobilna, emitująca dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości. Według zapewnień twórców takich rozwiązań, niesłyszalne dla ludzi ultradźwięki działają na komary odstraszająco i wystarczy emitować je z głośnika smartfonu, by bzyczący intruzi omijali nas z daleka. Na potrzeby testu przetestowaliśmy zarówno dźwięki ze smartfonu, jak i wytoczyliśmy ciężką artylerię - głośnik Bluetooth, na którym odtworzyliśmy "odstraszające dźwięki".

Jak zwalczać komary?

Kolejnym z testowanych rozwiązań okazały się naklejki, nasączone olejkiem lawendowym, które mają odstraszać komary przez całe sześć godzin. Aby zweryfikować zapewnienia producentów, okleiliśmy się wieloma naklejkami, zużywając dla dobra nauki całe pudełko.

Jak zwalczać komary? Technologia kontra bzyczący intruzi

Jakie jest najgroźniejsze dla ludzi zwierzę na naszej planecie? Poza przedstawicielami własnego gatunku, największym zagrożeniem są dla nas nie rekiny,…

W naszym teście sprawdziliśmy również biocydy, reprezentowane przez spiralki antykomarowe. Jest to rodzaj kadzidełka, które należy podpalić z nadzieją, że wydzielana podczas żarzenia spiralki substancja czynna — d-aletryna (związek chemiczny wyodrębniony z chryzantem) - skutecznie zniechęci latających krwiopijców.

Zweryfikowaliśmy również skuteczność popularnych sprejów, zawierających substancję o nazwie DEET (etoksylowany alkohol benzylowy). Jest to środek opracowany na potrzeby amerykańskiego wojska, który w założeniu miał chronić żołnierzy przed insektami podczas działań w warunkach tropikalnych. Czy chroni? Który z testowanych sposobów okazał się najskuteczniejszy? O tym przekonacie się oglądając poniższy film.

Jak zwalczać komary? Wystarczy sprowadzić ich naturalnych wrogów

Jak pozbyć się komarów? Zamiast tępić je chemikaliami czy stosować różne pułapki, warto zaprzyjaźnić się z naturalnymi wrogami tych owadów….

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Testy:

DUNU Falcon-C - wysoki poziom ekscytacji gwarantowany [TEST] KM1908: balsam dla uszu, czyli lampowe brzmienie w rozsądnej cenie. Test miniwieży LEAR Kaleido - cieszą oczy wyglądem, a uszy jakością dźwięku [TEST] Hulajnogi elektryczne - testujemy 3 popularne modele. Która najlepsza? Campfire Audio Comet - słuchawki premium, na które nie wydasz fortuny [TEST] Zmiennokształtna mysz Hama uRage. Morphmouse2 evo to świetna propozycja dla graczy iBasso IT01 - rewelacyjny stosunek jakości do ceny [TEST] Aune E1 - te świetnie słuchawki można kupić tylko w... Polsce [TEST] Phiaton MS 100 BA i MS 300 BA - to nie kolejne typowe słuchawki do telefonów [TEST] Whizzer Haydn A15 Pro - rewelacyjnie wykonane słuchawki dla fanów klasyki [TEST] SteelSeries Arctis 3 – słuchawki dla graczy bliskie ideału [recenzja] Opaska Goclever Smart Band Max Fit. Co potrafi monitor aktywności za 150 zł? Test inteligentnego aparatu fotograficznego w telefonie LG V30 Kershaw Cinder 1025X Stonewash: 3 centymetry, które robią różnicę. Test noża Deska elektryczna na komunię. Przetestowaliśmy 5 popularnych modeli Koowheel Onyx - test i recenzja Sennheiser PXC 550 – test słuchawek z aktywnym tłumieniem hałasu Tin Audio T2 - trudno o drugie takie słuchawki w tej cenie [TEST] GoClever Cristal Air Advanced – skuteczny i tani oczyszczacz powietrza [test] Bezprzewodowy trackball Logitech MX Ergo. Doskonały sprzęt dla świadomych użytkowników Mionix Naos QG to mysz, która wie kiedy się denerwujesz [test] Federal 40 model FBI – polskie słuchawki wykonane ręcznie z łusek kalibru .40 S&W SanDisk Connect Wireless Stick – mobilny, bezprzewodowy magazyn danych Czas na rewolucję na ulicach miast. Rowery elektryczne zamiast samochodów. Test e-roweru Kawasaki